Already a user? Login here:

Remember me

 

   
Users online: 87     Matches played today: 3 251

Forums > Genel tartisma >

Fair oynamak ya da oynamamak :)

Page 1 2 | Next page
offline_icon_small cast-iron

Total posts: 194
From: tr - İzmir
Clan: [NEWO] Captain
Arkadaşlar fair oynamak nedir? Herkesin kendine göre bir fair anlayışı var ama bazı şeyler açıklık kazansa güzel olacak sanki, bence fair oynamak zamana oynayıp öndeyken top çevirmemek, bağlantıyla oynayıp lag yapıp abort abort diye bağırmamak, bağlantıyla oynayıp maçı dondurarak rapor edilmesini engellememek, bağlantıyla oynayıp kendisi atak yaparken lag yapıp rakip oynarken pingi normale çevirmemek, rakip oyuncu öndeyken onun ataklarında lag yapıp printleri aldım abort etmezsen rapor edeceğim dememek, speed hack saçmalığıyla uğraşmamak, replayleri çok özel birşey yoksa izlememek, maç içerisinde sürekli chat odasında gibi sohbet etmeye çalışmamak ve küfür etmemektir. Bunların dışında fair olmadığını düşündüğümüz herşey Crew'lerle alakalıdır (oyuncularla değil). Oyun onların olmasını istedikleri gibi şekilleniyor.

Şimdi maçlarda karşılaştığım unfair diye kulaktan kulağa koyun sürüsü mantığıyla çoğunluğun kabul ettiği şeylere
- Mbo run unfair 111 ( ne demek bu mbo'yla koşma diyo :) ne yapiyim o zaman Mbo'yu git crew'e söyle kaldırsın mbo'yu )
- long ball unfair 111 ( uzun toplar neden var oyunda crew'e söyle kaldırsın bütün toplar yerden tak tuk tak tuk oynayalım )
- Header unfair 111 ( kafayla gol atmayalım e yazık değilmi crew günlerce onun animasyonuyla uğraşmış kafayla gol olsun diye:) )
- market players unfair 111 ( buna söyleyecek fazla bişey yok zaten :) oyunda sanki market yok onu görsel süs olsun diye koymuşlar kimse bişey almasın aman, karşındaki adam oradan alışveriş yapar yapmaz bundan sanane sistemi beğenmiyorsan oynama üstad, ya da derdini crew'e anlat unfair 111'le işler çözülmüyo )

Bunların hepsi unfair ama mouse kullanarak defans arkasına uzun toplar göndererek bomboş forvetlerle gol atmak fair, orta sahadan adam çeksen bile faydası yok, ben sadece klavyeyle oynuyorum ben nasıl atacam bu topları? mbrun unfair, uzun top unfair, kafayla gol unfair :)

Aslında böyle insanların mantığıyla yenilirseniz herşey fair, yenerseniz unfair galiba :)

Crew'ler yapılan yorumları çok fazla önemsemiyorlar, valla bende hak veriyorum böyle her kafadan, mantık değilde kişisel hırslarla yorum yapan çocuk bahçesi gibi bir ortam olursa normaldir bence.
Written: 9/10/2011 (GMT+0100) 10:11pm (CET)
offline_icon_small tran_ece

Total posts: 1965
From: tr - Müslüm BABA
Clan: [uA.] Captain
-Fair-Play: sporda kurallara uymaktan da öte belli bir davranış tarzını sergileyen bir terim. Rakibe saygı ve ona fizyolojik ve psikolojik açıdan zarar vermeme özentisidir. Rakip, bir düşman olarak değil, oyunun bir parçası olarak görülür ve yoğun mücadelede bile rakibin onuruna saygı duyulur. Fair-Play, oyunda hileye ve şiddete başvurmamak anlamına da gelmektedir.

-Burda yazdiğim seyler bir oyun içinde gerçekleşmemişse bu oyun hiç bir zaman bize faydadan çok zarar verir.böyle gidersede millet artık bu oyunun bize fayda getirmemesine bakar. bu oyun bu hale gelmesi crewin isteğidir.bunun düzeltimesini isteyen onlarca kişi varki ama onlar bildiğini okuyor ve para için herkezi içe sayıyorlar. ve özellikle bu kullanıcılar bunun bilincinde ama onlarda baziları crew gibi oyuna katkıları dewam ediyor. ve genelde oyun oynayıp yenilen kişilerde bahane bularak bu tür davranışlarda bulunuyor. ama baziların hakkınıda hak veriyom oyunda unfair olmayanlarda var . ama yapalabilecek birsey yok biz oyuna devam ederiz. biz en iyisi olana kadar en iyi bu demekten baska birsey dememiz gerekir .


-Kazanmak ve kaybetmek yaşamın kendisidir. Kazananı kutlar, kaybedeni teselli ederiz.
biz bunu yaparsak en iyi fair play kişi oluruz. ve cast-iron^un^yazdiklarının hepsine katiliyorum
Written: 9/10/2011 (GMT+0100) 11:16pm (CET)
offline_icon_small thracia_tigers

Total posts: 62
From: tr - Thracia
cast-iron arkadaş,a bende katılıyorum markaette satılan oyuncularla oynayanlar fairdir bence.İstediğinde bağlantıyı kesen maçı donduran gürünmez adamlarla gol atanlar süpersonik hızlı adamları olanlar bence 111 liktir. Gerçek hayattada böyle değilmi parası olan kulupler istediğini alıp üst sıralarda oluyorlar...Parası olmayanlarda diğerlerinden daha çok koşup hızları ve güçleri ile aradaki farki kapatabiliyorlar, 2000 li yıllarda galatasarayın uefa ve süper kupayı alırken yaptığı gibi. Bu oyunda sadece hız markette satılmıyor. Oyuncu yada koç alman gerek, merketten koç almadan onu nasıl yapıyorlar orası belirsiz!!! dünya sıralamasında ilk 10 sıraya bakın çoğunda, belkide hiç birinde market oyuncusu yok bu hızları nerden geliyor!!! Şimdi sunu söyleyecek arkadaşlar olabilir ful koç alıyorlar onun maliyeti kabaca ayda 500 tl civarı mantıklı gelmiyor bu oyuncuların full koç alacağına...Bu konu uzar gider saymakla bitmez, ben burda kendi yorumumu bitireyim...
Written: 9/11/2011 (GMT+0100) 7:24am (CET)
offline_icon_small troublemaniac

Total posts: 164
From: tr - ...
Clan: [NNBS] Member
cast-iron wrote:
Arkadaşlar fair oynamak nedir? Herkesin kendine göre bir fair anlayışı var ama bazı şeyler açıklık kazansa güzel olacak sanki, bence fair oynamak zamana oynayıp öndeyken top çevirmemek, bağlantıyla oynayıp lag yapıp abort abort diye bağırmamak, bağlantıyla oynayıp maçı dondurarak rapor edilmesini engellememek, bağlantıyla oynayıp kendisi atak yaparken lag yapıp rakip oynarken pingi normale çevirmemek, rakip oyuncu öndeyken onun ataklarında lag yapıp printleri aldım abort etmezsen rapor edeceğim dememek, speed hack saçmalığıyla uğraşmamak, replayleri çok özel birşey yoksa izlememek, maç içerisinde sürekli chat odasında gibi sohbet etmeye çalışmamak ve küfür etmemektir. Bunların dışında fair olmadığını düşündüğümüz herşey Crew'lerle alakalıdır (oyuncularla değil). Oyun onların olmasını istedikleri gibi şekilleniyor. Şimdi maçlarda karşılaştığım unfair diye kulaktan kulağa koyun sürüsü mantığıyla çoğunluğun kabul ettiği şeylere - Mbo run unfair 111 ( ne demek bu mbo'yla koşma diyo :) ne yapiyim o zaman Mbo'yu git crew'e söyle kaldırsın mbo'yu ) - long ball unfair 111 ( uzun toplar neden var oyunda crew'e söyle kaldırsın bütün toplar yerden tak tuk tak tuk oynayalım ) - Header unfair 111 ( kafayla gol atmayalım e yazık değilmi crew günlerce onun animasyonuyla uğraşmış kafayla gol olsun diye:) ) - market players unfair 111 ( buna söyleyecek fazla bişey yok zaten :) oyunda sanki market yok onu görsel süs olsun diye koymuşlar kimse bişey almasın aman, karşındaki adam oradan alışveriş yapar yapmaz bundan sanane sistemi beğenmiyorsan oynama üstad, ya da derdini crew'e anlat unfair 111'le işler çözülmüyo ) Bunların hepsi unfair ama mouse kullanarak defans arkasına uzun toplar göndererek bomboş forvetlerle gol atmak fair, orta sahadan adam çeksen bile faydası yok, ben sadece klavyeyle oynuyorum ben nasıl atacam bu topları? mbrun unfair, uzun top unfair, kafayla gol unfair :) Aslında böyle insanların mantığıyla yenilirseniz herşey fair, yenerseniz unfair galiba :) Crew'ler yapılan yorumları çok fazla önemsemiyorlar, valla bende hak veriyorum böyle her kafadan, mantık değilde kişisel hırslarla yorum yapan çocuk bahçesi gibi bir ortam olursa normaldir bence.

Yaptığın yorumların çoğuna katılıyorum savunduklarının çoğunda haklısın diyebilirim.Özellikle centilmenliğe aykırı olarak tabir ettiğimiz hareketleri çok güzel tasvir etmişsin.Market oyuncularını kullananlara unfair diye hitap etmek çocukca ve kesinlikle çekememezliğin dışa vurumudur bu konuda hiç şüphem yok.Diğer savunduklarına gelecek olursak ..Yani havadan top ya da kanattan orta gol gibi oyun tarzları hakkındaki yorumlarına..Klavyeyle oynarken ben de bu şekilde oynadığım zaman rakip tarafından sürekli unfair olarak suçlandığım olmuştur.Aslına bakarsan bu konudaki şikayetler bana göre de mantıksız.Çünkü bu futbol oyunu ve futbolda her türlü gol atılıyo herkesin bildiği gibi.Bu tür şikayetler ne kadar mantıksız gelse de bi süre sonra adama bıkkınlık veriyo ben de bu yüzden farklı oyun tarzlarına yöneldim.Sonra da mausu seçtim.Ama herkese aynı anda memnun etmek imkansızdır bunu kimse inkar edemez.Yine şikayet edenler oluyor.Dediğin gibi yenersen unfair yenilirsen fair oluyorsun.Fakat şu konuya değinmeden geçemeyeceğim bazı uyanık oyuncular da var oyunun açıklarını art niyetli olarak kullananlardan bahsediyorum.Ezberlemişler birşeyi,maç boyunca futbol adına hiçbişey yapmayıp sadece belirli bir noktadan forvetlere hava topu atıyorlar bundan ne zevk aldıklarını çok merak ediyorum açıkcası.


Thracia arkadaşımızın yorumlarına gelince.Şüphelendiğiniz oyuncuları rapor edebilirsiniz.Yani koçları olmadığı halde bütün takımında koç varmış gibi hızlı koşan oyuncuların gollerini kaydedip pf_ma@powerchallenge.com... a atabilirsiniz.Ya da bizlere ulaştırın biz gerekli yerlere iletelim.Yoksa burda sabaha kadar kendi kendimize yorum yapmamızın kimseye faydası olmaz.
Written: 9/11/2011 (GMT+0100) 7:05pm (CET)
offline_icon_small lugano-2

Total posts: 5
From: tr - İstanbul
konuyla alakasız mesaj silindi/troublemaniac
Written: 9/11/2011 (GMT+0100) 7:10pm (CET)
Edited by a moderator: 9/12/2011 (GMT+0100) 2:32pm (CET) | Total edits: 1
offline_icon_small leburhan1994

Total posts: 32
From: tr - ...
Clan: [พ๕©] Member
cast-iron wrote:
Arkadaşlar fair oynamak nedir? Herkesin kendine göre bir fair anlayışı var ama bazı şeyler açıklık kazansa güzel olacak sanki, bence fair oynamak zamana oynayıp öndeyken top çevirmemek, bağlantıyla oynayıp lag yapıp abort abort diye bağırmamak, bağlantıyla oynayıp maçı dondurarak rapor edilmesini engellememek, bağlantıyla oynayıp kendisi atak yaparken lag yapıp rakip oynarken pingi normale çevirmemek, rakip oyuncu öndeyken onun ataklarında lag yapıp printleri aldım abort etmezsen rapor edeceğim dememek, speed hack saçmalığıyla uğraşmamak, replayleri çok özel birşey yoksa izlememek, maç içerisinde sürekli chat odasında gibi sohbet etmeye çalışmamak ve küfür etmemektir. Bunların dışında fair olmadığını düşündüğümüz herşey Crew'lerle alakalıdır (oyuncularla değil). Oyun onların olmasını istedikleri gibi şekilleniyor.

Şimdi maçlarda karşılaştığım unfair diye kulaktan kulağa koyun sürüsü mantığıyla çoğunluğun kabul ettiği şeylere
- Mbo run unfair 111 ( ne demek bu mbo'yla koşma diyo :) ne yapiyim o zaman Mbo'yu git crew'e söyle kaldırsın mbo'yu )
- long ball unfair 111 ( uzun toplar neden var oyunda crew'e söyle kaldırsın bütün toplar yerden tak tuk tak tuk oynayalım )
- Header unfair 111 ( kafayla gol atmayalım e yazık değilmi crew günlerce onun animasyonuyla uğraşmış kafayla gol olsun diye:) )
- market players unfair 111 ( buna söyleyecek fazla bişey yok zaten :) oyunda sanki market yok onu görsel süs olsun diye koymuşlar kimse bişey almasın aman, karşındaki adam oradan alışveriş yapar yapmaz bundan sanane sistemi beğenmiyorsan oynama üstad, ya da derdini crew'e anlat unfair 111'le işler çözülmüyo )

Bunların hepsi unfair ama mouse kullanarak defans arkasına uzun toplar göndererek bomboş forvetlerle gol atmak fair, orta sahadan adam çeksen bile faydası yok, ben sadece klavyeyle oynuyorum ben nasıl atacam bu topları? mbrun unfair, uzun top unfair, kafayla gol unfair :)

Aslında böyle insanların mantığıyla yenilirseniz herşey fair, yenerseniz unfair galiba :)

Crew'ler yapılan yorumları çok fazla önemsemiyorlar, valla bende hak veriyorum böyle her kafadan, mantık değilde kişisel hırslarla yorum yapan çocuk bahçesi gibi bir ortam olursa normaldir bence.


o zaman bugda unfair değil.oyun hatası bızım sucumuz değil
Written: 9/12/2011 (GMT+0100) 1:19pm (CET)
offline_icon_small cast-iron

Total posts: 194
From: tr - İzmir
Clan: [NEWO] Captain
valla herkes işine hangisi gelmiyorsa o golü bug olarak adlandırıyor hocam bu oyunda, mesela mouse en büyük bug bence şu an, çünkü sadece klavye kullanıyorum ve mouse' la yapabildiklerini yapamıyosun.
Sana şöyle söyliim hocam rakibin tak tuk tak tuk yapıp 4, 5 pas ve bir uzun pasla kaleciyle karşı karşıya kalıyor mouse kullanarak. Tak tak sıralıyor golleri ve sende klavye kullanarak o defansı geçemiyosun. Çünkü uzun pas yok ve top sürerek 3 veya 4 defansı geçmen lazım ki şut çekebilecek bir ortam olsun kısa paslara dahlinler falan bi dadandımı geçmen mucize gibi adamları ne yapacaksın valla bence o defansı dağıtmak için, forvet kanatlarını şöyle sağdan soldan kenarlara çekecen, ortanı yapacan şöyle ayakkabının ortasıyla gelişine bir yapıştıracan voleyi, zınk diye nolduğunu anlamadan rakip topu ağlarda görecek :))
Written: 9/12/2011 (GMT+0100) 2:49pm (CET)
offline_icon_small sir.alex.ferguson

Total posts: 1021
From: tr - İstanbul
cast-iron dediklerine aynen katılıyorum .En büyük bug bana göre de mouse tur.Onların yapabildiğinin %50 sini bir klavyeci olarak biz yapamıyoruz.Bu da zaten maça 1-0 geride başlamak gibi bir durum meydana getiriyor.Hayır zaten mouse ile futboldan gerçekten zevk alıyolar mı merak ediyorum.Şahsen ben alamam.Belki de sadece avantajlı olduklarını bildikleri için kullanıyorlar.Fifa 97 den beri bu tür oyunları oynuyorum bunun zevki O klavyeyi hissedip hakim olmaktadır bence. mouse nedir ya conter-strike mı oynuyoruz :) He bir de Gerçek futbolda veya pes,fifa da uzun top yok sanki ama burda atınca fair olmuyor.Saçmalıktan başka bir şey değil .Ama hadi adı açıkmış bi kere biz de yapmamaya çalışıyoruz.Yalnız rakibim mouse cuysa onlara bazen uzun oynuyorum çünkü çok üstünler bizden yapacak birşey yok kusura bakmasınlar ;)
Written: 9/14/2011 (GMT+0100) 4:08am (CET)
offline_icon_small troublemaniac

Total posts: 164
From: tr - ...
Clan: [NNBS] Member
sir.alex.ferguson wrote:
cast-iron dediklerine aynen katılıyorum .En büyük bug bana göre de mouse tur.Onların yapabildiğinin %50 sini bir klavyeci olarak biz yapamıyoruz.Bu da zaten maça 1-0 geride başlamak gibi bir durum meydana getiriyor.Hayır zaten mouse ile futboldan gerçekten zevk alıyolar mı merak ediyorum.Şahsen ben alamam.Belki de sadece avantajlı olduklarını bildikleri için kullanıyorlar.Fifa 97 den beri bu tür oyunları oynuyorum bunun zevki O klavyeyi hissedip hakim olmaktadır bence. mouse nedir ya conter-strike mı oynuyoruz :) He bir de Gerçek futbolda veya pes,fifa da uzun top yok sanki ama burda atınca fair olmuyor.Saçmalıktan başka bir şey değil .Ama hadi adı açıkmış bi kere biz de yapmamaya çalışıyoruz.Yalnız rakibim mouse cuysa onlara bazen uzun oynuyorum çünkü çok üstünler bizden yapacak birşey yok kusura bakmasınlar ;)Mousela topu istediğin yere atabiliyo olmak büyük bir zevk o konuda öncelikle merakını gidereyim..Sadece sen oynamıyosun futbol oyunlarını emin ol burda mousela oynayanlar da oynuyodur fifa97den beri.O oyunlarda ARAPASIna bastığın zaman ARAPASI atar burda öyle bişey söz konusu değil kavrayamadıysan o konuda da uyandırayım..Kedinin ciğer muhabbeti gibi bişey olmuş bu yorum okudum ve güldüm :)
Written: 9/14/2011 (GMT+0100) 7:42pm (CET)
offline_icon_small sir.alex.ferguson

Total posts: 1021
From: tr - İstanbul
troublemaniac wrote:
Mousela topu istediğin yere atabiliyo olmak büyük bir zevk o konuda öncelikle merakını gidereyim..Sadece sen oynamıyosun futbol oyunlarını emin ol burda mousela oynayanlar da oynuyodur fifa97den beri.O oyunlarda ARAPASIna bastığın zaman ARAPASI atar burda öyle bişey söz konusu değil kavrayamadıysan o konuda da uyandırayım..Kedinin ciğer muhabbeti gibi bişey olmuş bu yorum okudum ve güldüm :)


eğer ayarlara girip tuşlarını yapılandır dersen ara pası seçeneğini göreceksin.tabi ki pes fifa kadar yapay zeka muhteşem değil ama en azından var bilmemen de şaşırtıcı.Tabi mouse öyle avantajlı ki klavyeyi umursamadığınızdan bilmemeniz normal.Zevk alıyosanız devam edin.Ben şahsi görüşümü söyledim .Bana göre diyorum zevk için değil üstünlük kurmak için tercih edilen oynama yoludur mouse .Size mouse unuzla iyi eğlenceler ozaman zevk almaya devam ;)
Written: 9/14/2011 (GMT+0100) 9:57pm (CET)
offline_icon_small troublemaniac

Total posts: 164
From: tr - ...
Clan: [NNBS] Member
sir.alex.ferguson wrote:
eğer ayarlara girip tuşlarını yapılandır dersen ara pası seçeneğini göreceksin.tabi ki pes fifa kadar yapay zeka muhteşem değil ama en azından var bilmemen de şaşırtıcı.Tabi mouse öyle avantajlı ki klavyeyi umursamadığınızdan bilmemeniz normal.Zevk alıyosanız devam edin.Ben şahsi görüşümü söyledim .Bana göre diyorum zevk için değil üstünlük kurmak için tercih edilen oynama yoludur mouse .Size mouse unuzla iyi eğlenceler ozaman zevk almaya devam ;)O oyunlardaki arapasında hakkındaki yorumlarımı bu oyundaki arapasıyla kıyaslayacak kadar iyi bir oyuncuyla mı yapıyordum ben bu polemiği.Pardon susayım :)
Written: 9/14/2011 (GMT+0100) 11:11pm (CET)
offline_icon_small cast-iron

Total posts: 194
From: tr - İzmir
Clan: [NEWO] Captain
mouse'la oynamayı öğrenmek vakit ayırma meselesi, herkes yapabilir. Ama elimi süresim gelmiyor valla, futbolu hentbol gibi ellerinle oynamakla aynı tat, çok zevksiz ve gereksiz buluyorum. Bu oyunda düzeltilmesi gereken onca şey varken enerjilerini buna ayırmalarını da gereksiz buluyorum. Crew'leri yönlendirecek doğru insanlara ihtiyaç var sanırım. Örneğin oyun şu an tamamen turnuva sistemine döndü, ne lig var ne kupa doğru dürüst, e o zaman bunun bi alt yapısını yap be üstad , ya da hemen yamaları getir düzelt, şu rp düşüren adamların icabına bak hemen, ne bekleniyor anlamıyorum herkes rp düşürmek zorunda mı yav
Benim kafamdaki tek düşünce, maalesef bu yapılanlar adil bir sistem olmasından öte, oyuna darbe vurup, oyuncu iyi olmasa bile ona heyecan verip önünü açmak ve böyle oyuncuların alacağı market nimetlerinden parasal getiri elde etmek sanırım. Club üyesi olan zaten devam ediyor genel olarak, yeni getiri sağlayan oyuncuları da eklediler. Capital dünyanın kuralları burada da işliyor.
Eskiden dünya ilk 10 herkesin en büyük amacıydı ve bu onurlu bir amaç bence çok emek sarfetmen gerekiyordu. (Hacker'lardan bahsetmiyorum tabi), şimdiki amaç ne? Ona buna maç satıp rp düşüreyim; turnuvalarda zayıf rakiplerden alayım averajlı maçları, millet kek gibi canavar gibi oyuncularla debelenip dursun.
Bu şekilde düşünenlerde malı götürüyor zaten şu an deyim yerindeyse, çünkü yöneticiler bunu istiyor. Yoksa böyle 3 ay 4 ay beklenmez bu işi düzeltmek için.
Yanlız şu an ortalık çok duruldu. Yakında yeni bir girişim yaparlar diye tahmin ediyorum. Ama şu capital düşünceleri biraz bazen kenara bırakmak da lazım, hayatın tek tadı para değil, elbette bir getirin olacak ama emeğe, başarıya da saygı göstermek, her sosyal oyunun kanun gibi felsefesi olması lazım (forumlarda yazıyolar ya powersoccer kanunları falan, oyuncular kadar yöneticilerin de sorumlulukları olmalı)
Tabi büyük bir site olmak istiyorsan!
Bu arada şu rp etkileyen maçlarda 200 sn bekleme olayını ben kendime yediremiyorum ya bu oyunda, başka bir ülkede var mı acaba? Bir ülke nasıl cezalandırılır? Üç beş çapulcunun hilelerine bakıldıysa, her ülkede bol bol görüyoruz onlardan. Hepimizin hayatından bu vakti çalıyolar resmen, bu kadar ucuzmu bu iş ya? Eğlence için buradayız ama eğlencenin de belli kuralları olmalı diye düşünüyorum. Neyse ya, birşeyler olacağından değilde, en azından arada bir böyle yazışmak biraz rahatlatıyor insanı, umarım herşey daha iyiye gider.
Written: 9/15/2011 (GMT+0100) 1:11am (CET)
offline_icon_small metin-oktay

Total posts: 11
From: tr - ...
ilkler bu oyunda olur ben bu oyunla mausla tanıstım. baska oyunlar ise mausla oynanan tek oyun savas oyunu barbie oyunları baska bilmem :D
Written: 9/17/2011 (GMT+0100) 4:42pm (CET)
offline_icon_small cast-iron

Total posts: 194
From: tr - İzmir
Clan: [NEWO] Captain
Tamam işte, barbie oynayanlar devam etsin zaten mouse'la oynamaya, bizde bilelim kim barbie'ci :)
Written: 9/17/2011 (GMT+0100) 11:33pm (CET)
offline_icon_small sir.alex.ferguson

Total posts: 1021
From: tr - İstanbul
cast-iron wrote:
Tamam işte, barbie oynayanlar devam etsin zaten mouse'la oynamaya, bizde bilelim kim barbie'ci :)


ahaha bu da güzeldi :))
Written: 9/17/2011 (GMT+0100) 11:41pm (CET)
offline_icon_small troublemaniac

Total posts: 164
From: tr - ...
Clan: [NNBS] Member
herkes kişisel tecrübelerini bağdaştıracak birşey arar tabiki..ne mutlu bulanlara ;)
Written: 9/18/2011 (GMT+0100) 8:57pm (CET)
offline_icon_small q3cekondu

Total posts: 232
From: tr - ...
cast-iron wrote:
Tamam işte, barbie oynayanlar devam etsin zaten mouse'la oynamaya, bizde bilelim kim barbie'ci :)


Oyunu oynayanların %90'ı oyunu mouse ile oynuyor beyler birazda kendinizde arayın yanlışları :) .
Written: 9/21/2011 (GMT+0100) 4:23pm (CET)
offline_icon_small cast-iron

Total posts: 194
From: tr - İzmir
Clan: [NEWO] Captain
q3cekondu wrote:
Oyunu oynayanların %90'ı oyunu mouse ile oynuyor beyler birazda kendinizde arayın yanlışları :) .

çok açıklayıcı oldu bu, hemen başlayayım yanlışlarımı aramaya, aha ! mouse'la oynamıyorum ve oynamayacağım! demiştim meğer ne yanlış etmişim demem mi gerekiyor. :) Bu konunun, yanlışla doğruyla alakası yok üstad, konu, zevk, tarz meselesi, mouse bir futbol oyununa yakışmıyor bence. İsteyen oynasın barbie'sinide, bu sitedeki futbolunu da ;) ama en azından klavye ve mouse eşit özelliklere sahip olsun isterdim.
Written: 9/22/2011 (GMT+0100) 1:03am (CET)
offline_icon_small troublemaniac

Total posts: 164
From: tr - ...
Clan: [NNBS] Member
Gerçektende konu zevk,tarz meselesi.Ve herkesin kendine özgü zevkleri,tarzları vardır.
Written: 9/22/2011 (GMT+0100) 9:50pm (CET)
offline_icon_small fc_chelsea.

Total posts: 316
From: de - Powersoccer
q3cekondu wrote:
Oyunu oynayanların %90'ı oyunu mouse ile oynuyor beyler birazda kendinizde arayın yanlışları :) .


haklisin vallah :)
Written: 9/22/2011 (GMT+0100) 9:54pm (CET)
offline_icon_small tran_ece

Total posts: 1965
From: tr - Müslüm BABA
Clan: [uA.] Captain
q3cekondu wrote:
Oyunu oynayanların %90'ı oyunu mouse ile oynuyor beyler birazda kendinizde arayın yanlışları :) .


İyide ben klavye ile oynuyorum yanlişmi yapiyorum . madem yanlış yapiyorum o zaman oyunda neden klavye var. ve bide adamlar mbo . dan sahlin v.s özellikli seyler karsısında ne gibi yanlişlar aricaz kendimizde bu tür özellikli oyuncuları olan kişiler benim gibi klavye ile oynayan nasil bir yanlişin içerisinde :D ?
Written: 9/22/2011 (GMT+0100) 11:23pm (CET)
offline_icon_small sir.alex.ferguson

Total posts: 1021
From: tr - İstanbul
q3cekondu wrote:
Oyunu oynayanların %90'ı oyunu mouse ile oynuyor beyler birazda kendinizde arayın yanlışları :) .


bir şehirde suç oranı %90 olsa suç işlemeyen %10 luk azınlık kesim yanlış mı yapıyor demektir ? saçma bir yorumdu açıkçası .Yanlış anlamayın mouse ile oynamak suç anlamı çıkmasın yazdığımdan sadece örnek verdim ;) Keşke 2 oynama yöntemi de eşit şartlarda olsa o zaman kim iyi kim kötü belli olur.
Written: 9/23/2011 (GMT+0100) 12:25am (CET)
offline_icon_small fc_chelsea.

Total posts: 316
From: de - Powersoccer
sir.alex.ferguson wrote:
bir şehirde suç oranı %90 olsa suç işlemeyen %10 luk azınlık kesim yanlış mı yapıyor demektir ? saçma bir yorumdu açıkçası .Yanlış anlamayın mouse ile oynamak suç anlamı çıkmasın yazdığımdan sadece örnek verdim ;) Keşke 2 oynama yöntemi de eşit şartlarda olsa o zaman kim iyi kim kötü belli olur.


fatih abi hakli beyler kendisi neden suclu olsun ;)
Written: 9/23/2011 (GMT+0100) 8:13am (CET)
offline_icon_small bugra28

Total posts: 331
From: tr - Mersin
mesela klavyede ara pasi w tusu biraz fazla basınca daha hızlı pas atmalı aynı mousede ki gibi işde o zaman biraz daha eşit olabilir.
Written: 9/23/2011 (GMT+0100) 1:01pm (CET)
offline_icon_small tran_ece

Total posts: 1965
From: tr - Müslüm BABA
Clan: [uA.] Captain
troublemaniac wrote:
Gerçektende konu zevk,tarz meselesi.Ve herkesin kendine özgü zevkleri,tarzları vardır.


Haklısın yunus abi . tarz meselesi ama kalkıp oyunda dengesizlik varsa bu tarz değil yani sunu demek istiyorum . mause ile oynayan ve klavye ile oynayanları esit yapsinlarki tarzımız tarz olsun :D ve oyundaki oyuncu özelliklerini kaldirip eşit yazpsınlarki tarzımız ve zevkimiz belli olsun :D
Written: 9/23/2011 (GMT+0100) 4:17pm (CET)
offline_icon_small troublemaniac

Total posts: 164
From: tr - ...
Clan: [NNBS] Member
tran_ece wrote:
Haklısın yunus abi . tarz meselesi ama kalkıp oyunda dengesizlik varsa bu tarz değil yani sunu demek istiyorum . mause ile oynayan ve klavye ile oynayanları esit yapsinlarki tarzımız tarz olsun :D ve oyundaki oyuncu özelliklerini kaldirip eşit yazpsınlarki tarzımız ve zevkimiz belli olsun :D


Kimseye mausla,klavyeyle ya da gamepad ile oynamak zorundasınız denilmiyor.Farklı seçenekler sunulmuş ve seçme konusunda herkes serbest.Madem mausun avantajı konusunda hemfikirsiniz vaktinizi ayırıp mausla oynamayı öğrenebilirsiniz.Yok ben zevk almıyorum kardeşim diyosanız o da hür iradenizle yapmış olacağınız bi seçimdir ve kimse sizi bu yüzden yargılayamaz,eleştiremez.Madem herkes kendi tarzına uyan seçeneği kullanıyo,neden başkalarının tarzı bizimkinin aynı değil diye eleştirme hakkımız olsun ki?''Ama maus daha avantajlı'' diyecek olursanız,ben de size şunu diyim;''ya tarzından ödün vereceksin ya da daha iyi rank sahibi olma hazından''.Bu da hür iradenizle yapacak olacağınız başka bir seçenektir.Zira,hem bu oyunu oynayıp hem şikayet etmenin ''hem ağlarım hem giderim''le herhangi bir farkı yoktur bana göre.
Written: 9/23/2011 (GMT+0100) 7:55pm (CET)
offline_icon_small tran_ece

Total posts: 1965
From: tr - Müslüm BABA
Clan: [uA.] Captain
Ben seceneklere asla karsı değilim yunus abi dediğinin hepsine katılıyorum. benim söylemek istediğim bu bari biraz oyun secenekleriyle ilgilili düzeltilme yapilmasını sadece istiyorum denge farkını ve seviye farkını belli etsinler . mesela ben 99 levelim ama kalkıp benim seviyemi zorlayan yani seviyemin altındaki beni zorlaması çok yanliş benim en çok üzerine düştüğümü belirtmek istedim sadece kendimi övme amacımda yok. sadece bu farkı belli etsinler yeter . ve oyun seceneklerinin dengeli yapilması seviye farkını düzeltsinler.
Written: 9/23/2011 (GMT+0100) 10:34pm (CET)
offline_icon_small troublemaniac

Total posts: 164
From: tr - ...
Clan: [NNBS] Member
Oyunu tasarlayıp önümüze sunmuşlar ve gerekli gördükleri eklentileri,açıkları da eklemişler.Mause eklentisinden sonra oyuncuların %90 u bu seçeneğe yöneldiyse bu iyi bir iş çıkarttıkları anlamına gelir.Rakibin istediği yere top atarken kısıtla hareketlere mahkum olmak sinir bozucu evet.Ama önümüze sunulan bu.Dediğim gibi oynamak zorunda da değiliz.Mesela ben oyun oynamıyorum çünkü zevk almıyorum.Bu kadar basit.
Written: 9/24/2011 (GMT+0100) 12:00am (CET)
offline_icon_small cast-iron

Total posts: 194
From: tr - İzmir
Clan: [NEWO] Captain
%90 mouse'a yöneldi belki ama, benim tanıdığım club üyelerinin %90'ı piyasada yok, bilemiyorum yenileri ne kadar geldi ama Türkiye'deki oyuncu sayısındaki azalma, chat odalarının boşluğu, diğer ülkelerde de aynı, tatminkar bir getiri var heralde, pek şikayetçi görünmüyorlar ama forumlardaki konular habere nerede eski günler nerede eski heyecanlar şeklinde gidiyor. Oyunda yeni bir jenerasyon geldi. Şu yeni çıkan Quick match challenge rp düşürenler için yapıldı sanırım ama bilmiyorum ne kadar efektif olur. Hayırlısı olsun, ne yazıldıysa o :))
Written: 9/24/2011 (GMT+0100) 2:47am (CET)
offline_icon_small fc_chelsea.

Total posts: 316
From: de - Powersoccer
cast-iron wrote:
%90 mouse'a yöneldi belki ama, benim tanıdığım club üyelerinin %90'ı piyasada yok, bilemiyorum yenileri ne kadar geldi ama Türkiye'deki oyuncu sayısındaki azalma, chat odalarının boşluğu, diğer ülkelerde de aynı, tatminkar bir getiri var heralde, pek şikayetçi görünmüyorlar ama forumlardaki konular habere nerede eski günler nerede eski heyecanlar şeklinde gidiyor. Oyunda yeni bir jenerasyon geldi. Şu yeni çıkan Quick match challenge rp düşürenler için yapıldı sanırım ama bilmiyorum ne kadar efektif olur. Hayırlısı olsun, ne yazıldıysa o :))


evet rp düsürenler icin yaptilar simdi kimseyi suclamak da istemem ama ****** diye biri var asil cok iyi bir oyuncu rpsi 2000+ di simdi yalandan learning mouse yazdi takim adina kolay rp düsürmesi icin yani adminle rbirsey yapmasin icin ama ben billiyorum yalan o quick match turnuva geldi o zaman zaten yazdi takim adina
forumda alenen isim belirtip suçlama yerine geçecek cümleler kurmayalım lütfen/troublemaniac
Written: 9/24/2011 (GMT+0100) 9:50am (CET)
Edited by a moderator: 9/24/2011 (GMT+0100) 9:39pm (CET) | Total edits: 1
offline_icon_small alpak

Total posts: 40
From: be - Galatasaray
Clan: [GFCB-] Captain
cok guzel bir aciklama abii ellerine saglik!!!!
Written: 10/6/2011 (GMT+0100) 9:58am (CET)
Page 1 2 | Next page

Reply

You need to be logged in to post